Zespół Szkół Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia

Warning: Missing argument 1 for slider_info(), called in /usr/local/www/apache24/data/include/slider.php on line 39 and defined in /usr/local/www/apache24/data/include/functions.php on line 55

Nawigacja

Nasi uczniowie - wybrane notatki

  1. Daria Ćwiklińska – uczennica Pomorskiego Liceum Ogólnokształcącego. Od lat trenuje Taekwondo. Została Mistrzynią Polski Kadetów w 2007 r., zdobyła V miejsce na Mistrzostwach Europy kadetów w 2007 r., członkini Kadry Narodowej Kadetów 2007 roku, brązowa i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 2008 roku, Mistrz Polski Juniorów 2009 roku, członkini Kadry Narodowej Juniorów 2009 roku, srebrna medalistka Dutch Open 2009 roku, złota medalistka Technicznych Mistrzostw Polski 2009 roku, I miejsce w II Mistrzostwach Polski Poomsae w Taekwondo Olimpijskim w kategorii Junior w 2010 r.
  2. Damian Pytel - uczeń Pomorskiego Liceum Ogólnokształcącego fascynuje się sportami ekstremalnymi. A dokładnie czym, to opisał poniżej.

    Le-Parkur to sport extremalny mało znany w Polsce. Jest to sport, który wymaga dobrej sprawności fizycznej. Polega na pokonywaniu jak najszybciej, najsprawniej i najpłynniej wyznaczonego przez siebie toru przeszkód. Nasz tor przeszkód to miasto, w którym sie znajdujemy. Wszystko co nas otacza to przeszkody, które można pokonać. Sposób pokonywania przeszkód zależy od naszej wyobraźni i możliwości. Parkour nie wymaga żadnego drogiego sprzętu jak w większość sportów extremalnych.

    Ja natomiast uprawiam freeruning.  Freeruning polega na pokonywaniu tych samych przeszkód w najefektowniejszy sposób czyli...tam gdzie przeskakujemy przez murek robiąc jakiś trick z Le parkour możemy to zrobić w bardziej "hardcorowy" sposób, mianowicie wskakujemy na ten sam murek i robimy z niego dowolny Flip (salto).Freeruning jest moim pierwszym extremalnym sportem, ćwiczę go ponad 3 lata.

    Drugim sportem jest Stunt (tzw. Freestyle na motorze). W stuncie chodzi o to, że robimy różnego rodzaju tricki jadąc np. na jednym kole. Organizowane są "stunt zawody" przeważnie są podzielone na 2 etapy, kwalifikacje i finał i na "klasy" - regulaminowa(od 550ccm pojemność silnika) i pozaregulaminowa (do 550ccm pojemność silnika).W zawodach chodzi o to aby pokazać jak najwięcej tricków.  

  3. Marta Błażewicz – uczennica Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa, której pasją jest taniec. Przygodę z tańcem zaczęła w wieku siedmiu lat. Na początku był to taniec towarzyski z ulubionymi przez Martę tańcami latynoamerykańskimi, poprzez taniec ludowy w Zespole Pieśni i Tańca „Płomienie”, aż do tańca współczesnego w Teatrze Tańca   „Gest”.Występy poprzedzają wielogodzinne ćwiczenia, ale nagrodą za włożony trud jest występ na scenie. Zespół ma wiele osiągnięć na scenach krajowych i zagranicznych.