Zespół Szkół Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 27 czerwca o godz. 11:00.

Zebranie z rodzicami

Dnia 11 grudnia o godz. 17:00, przy ul. Toruńskiej 55-57 w budynku C (wejście od strony hali sportowej „Łuczniczka”), na piętrze drugim - odbędzie się zebranie z rodzicami. Zostaną przedstawione proponowane oceny semestralne.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uuczennica kl. III Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa Paulina Gordon została Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyka jest wszędzie!

Każdy uczeń, słysząc dzwonek na lekcję, myśli: „teraz historia”, „teraz polski”, „teraz angielski” itp. Ja zawsze myślę to samo: „teraz matma!”. I co godzinę zmagam się z pytaniem: jak to, co jest dla mnie piękne; to, co było piękne dla filozofów, można uczynić chociażby przyswajalnym dla moich uczniów? Łatwo nie jest. Niewielu można spotkać uczniów zadowolonych z faktu, że matura z matematyki jest obowiązkowa. Ale dlaczego? Przecież w dzieciństwie chętnie liczyli klocki i byli dumni z tego, że wiedzą ile to jest dwa dodać dwa. Dlaczego? Bo nikt nie nauczył ich jak matematykę oswoić. Jak poczuć, że matematyka jest w nas i obok nas. I to nie tylko w sferze liczenia pieniędzy!

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia wzięli udział w zorganizowaniu Szlachetnej Paczki dla osób potrzebujących. Tym razem wybraliśmy rodzinę z dwójką dzieci, do której wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli 23 kartony darów.
Naszą Paczkę wspomogli pracownicy Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, którym bardzo serdecznie dziękujemy!

Apel z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowała pani mgr Emilia Wąs wraz z uczniami kl. I Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa. Tekst przeplatany był prezentacją multimedialną oraz pieśniami narodowo – wyzwoleńczymi. Wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy.