Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uuczennica kl. III Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa Paulina Gordon została Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyka jest wszędzie!

Każdy uczeń, słysząc dzwonek na lekcję, myśli: „teraz historia”, „teraz polski”, „teraz angielski” itp. Ja zawsze myślę to samo: „teraz matma!”. I co godzinę zmagam się z pytaniem: jak to, co jest dla mnie piękne; to, co było piękne dla filozofów, można uczynić chociażby przyswajalnym dla moich uczniów? Łatwo nie jest. Niewielu można spotkać uczniów zadowolonych z faktu, że matura z matematyki jest obowiązkowa. Ale dlaczego? Przecież w dzieciństwie chętnie liczyli klocki i byli dumni z tego, że wiedzą ile to jest dwa dodać dwa. Dlaczego? Bo nikt nie nauczył ich jak matematykę oswoić. Jak poczuć, że matematyka jest w nas i obok nas. I to nie tylko w sferze liczenia pieniędzy!

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia wzięli udział w zorganizowaniu Szlachetnej Paczki dla osób potrzebujących. Tym razem wybraliśmy rodzinę z dwójką dzieci, do której wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli 23 kartony darów.
Naszą Paczkę wspomogli pracownicy Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, którym bardzo serdecznie dziękujemy!

Apel z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowała pani mgr Emilia Wąs wraz z uczniami kl. I Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa. Tekst przeplatany był prezentacją multimedialną oraz pieśniami narodowo – wyzwoleńczymi. Wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2009 r. w Zespole Szkół Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kształcenia, odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa I H i K wraz z wychowawcą mgr Adamem Szulcem przygotowali niespodziankę dla nauczycieli. Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialną pt. "Dzień nauczyciela w pigułce." A uczennica Marta Nowak z klasy I H odczytała wierszyk swojego autorstwa pt. "Trochę o Was". Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli życzenia ciału pedagogicznemu oraz wręczyli kwiaty.

Czytaj więcej...

Przedstawienie pt. Little Red Riding Hood

Pani mgr Agnieszka Demidowicz – nauczycielka języka angielskiego wraz z uczniami Pomorskiego Technikum Gastronomii i Hotelarstwa oraz Pomorskiego Liceum Ogólnokształcącego przygotowała przedstawienie o Czerwonym Kapturku w wersji angielskiej pt. „Little Red Riding Hood”. Występ był zabawny i spotkał się z aplauzem uczniów. Bajkę zaprezentowano również dzieciom w Pomorskim Przedszkolu Niepublicznym „Kacperek”.